wtorek, 6 listopada 2012

KILKA CYTATÓW O ŚWIĘTYCH I ŚWIĘTOŚCI


„Do życia świętych należy nie tylko ziemska biografia, ale także ich życie i dzieło w Bogu po śmierci. Jeśli chodzi o świętych, jest jasne: kto zmierza ku Bogu, nie oddala się od ludzi, ale staje się im prawdziwie bliski.”
Benedykt XVI, "DEUS CARITAS EST”, 42

„Świętość świętych nie opiera się na głośnych wydarzeniach, ale na drobnych sprawach, które światu wydają się głupstwami”

 „Świętość nie oznacza stawania się oryginalnymi,

ale poszukiwanie w oparciu o czystość i miłość, sprawiedliwość i wszystkie cnoty, 

doskonałości w rzeczach oraz najzwyklejszych okolicznościach”

 (Jan XXIII)”Nie życie w odosobnieniu, ani przedłużone przebywanie z Bogiem, kształtują świętych, lecz ofiara z własnej woli, również w rzeczach najświętszych, jak też doskonała zgoda z wolą Bożą, która jest nam objawiona przez naszych przełożonych” 
(Klaudiusz la COLOMBIÈRE)„Trudno jest zostać świętym. To trudne, ale możliwe. Droga doskonałości jest długa, jak długie jest życie każdego człowieka. Pocieszeniem jest odpoczynek w czasie drogi; ale skoro tylko nabierzemy sił, trzeba pilnie się podnieść i znowu podjąć bieg”
(O. PIO)

„Świętymi powinniśmy się zajmować jedynie tak długo, dopóki mogą nam pomóc – czy to słowem, czy przykładem – w lepszym naśladowaniu Jezusa,  naszego jedynego wzoru”
(KAROL DE FOUCAULD)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz